Go Back   forum.djesi.ba > DRUŠTVO > Lifestyle > Kuhar

Kuhar Tijesto sam razvio, sir i gljive stavio...

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 27-06-2002, 17:15   #1
Istaknuti_Clan
pedal power

Istaknuti_Clan's Avatar

Kuhanje

E posto smo se gore u onoj sekciji Ljubav, Erotika, Sex poceli svadjati i prepucavati i podjebavati...ja sad fiiiiino otvaram ovaj ovdje thread da u njemu zakuhamo, a ostatak foruma ostavimo na miru za neke druge stvari.
Istaknuti_Clan is offline   Reply With Quote
Oglasi
Old 27-06-2002, 17:31   #2
Sunce
Ters No. 2

Sunce's Avatar

Kuhanje

e moj massu, vidis sta se dogodi kad se puno zzena okupi na jednom mjestu.. [img:fdef986b6e]images/smiles/icon_biggrin.gif[/img:fdef986b6e] e sad ce one mene napast'...... sa'sh vidjet! [img:fdef986b6e]images/smiles/icon_smile.gif[/img:fdef986b6e]
Sunce is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2002, 18:57   #3
mirinda
da mi je biti morski pas.

mirinda's Avatar

Kuhanje

naravno da cemo tebe napasti. cuj sad zene krive! zar ne vidis da masivni zakuhava. [img:f287776b8b]images/smiles/icon_smile.gif[/img:f287776b8b]
mirinda is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2002, 02:48   #4
Istaknuti_Clan
pedal power

Istaknuti_Clan's Avatar

Kuhanje

<blockquote><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><hr>Originally posted by mirinda:
<strong> zar ne vidis da masivni zakuhava. [img:c9b553d71a]images/smiles/icon_smile.gif[/img:c9b553d71a] </strong><hr></blockquote>

Sve je to za bolju buducnost!!! [img:c9b553d71a]images/smiles/icon_razz.gif[/img:c9b553d71a]
Old 28-06-2002, 12:11   #5
Zesci_AnonimaC
das original

Zesci_AnonimaC's Avatar

Kuhanje

Ma mozze on podkuhavati, zakuhavati...no tome definitvno nedosteaje ssmek....kakav dobar zaccin [img:fa40cd387d]images/smiles/icon_biggrin.gif[/img:fa40cd387d]

Hajde, ima li kakva da se `oce samnom svadjat ? Nisam odavno........ [img:fa40cd387d]images/smiles/icon_biggrin.gif[/img:fa40cd387d] [img:fa40cd387d]images/smiles/icon_cool.gif[/img:fa40cd387d]
Zesci_AnonimaC is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2002, 12:53   #6
A_man
Terminator *****istratora

A_man's Avatar

Kuhanje

Haj'te pod "kucni ljubimci" ili "hobi" pa se tamo svadjajte do mile volje [img:a3ad728767]images/smiles/icon_cool.gif[/img:a3ad728767]
A_man is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2002, 12:56   #7
Istaknuti_Clan
pedal power

Istaknuti_Clan's Avatar

Kuhanje

<blockquote><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><hr>Originally posted by A_man:
<strong>Haj'te pod "kucni ljubimci" ili "hobi" pa se tamo svadjajte do mile volje [img:3805ada6fc]images/smiles/icon_cool.gif[/img:3805ada6fc] </strong><hr></blockquote>
ili jos bolje da administratori otvore "pao mi mrak na oci room" ili "zuta minuta room"... [img:3805ada6fc]images/smiles/icon_razz.gif[/img:3805ada6fc]
Old 28-06-2002, 16:34   #8
Sunce
Ters No. 2

Sunce's Avatar

Kuhanje

<blockquote><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">quote:</font><hr>Originally posted by A_man:
Haj'te pod "kucni ljubimci" ili "hobi" pa se tamo svadjajte do mile volje [img:293e8953b3]images/smiles/icon_cool.gif[/img:293e8953b3] <hr></blockquote>

ma ja, to ti dok RISKS-a nema. [img:293e8953b3]images/smiles/icon_biggrin.gif[/img:293e8953b3]
Old 13-07-2002, 10:24   #9
Nr+for
Registered User

Kuhanje

Auh, do vraga! Zapustila sam ovu sekciju! Valjda sto ne volim nista sto je vezano za kuhinju i kuhanje...dobro, nisam nikada rekla da ne znam kuhati, ali...iz dna duse mrzim tu radnju...ali, valja jesti...dakle: mrzim te, Ejmen...recept iliti: ovako ja TO radim:

- dvije duguljaste, osrednje velicine tikvice...izrezati na komade debljine jednog cm..polazuci ih u posudu, izmedju njih redate isto tako izrezani paradaiz, curecu salamu, crveni luk rezan kao i paradaiz...preliti smjesom od vrhnja, sitnije izrezanog bijelog luka, kap mlijeka, mrvica margarina, jedno ili dvoje cijelih jaja....peci nekih 15-20 minuta...uz ovo ide friski hljeb i, malo ljuce, ukiseljene paprike...hah..ovo bude zaista dobro i ne trazi mnogo vremena....

Sada: za djevojcice koje imaju vremena (i za Ejmena)

Mante: specijalitet koji dolazi iz Turske i kojem me je naucila jedna frendica, Turkinja...

Umijesite jufku s jednim cijelim jajetom. Razvijete tako da debljina jufke ne bude visa od 5-6 mm...ostrim nozem jufku sijecete na "kaiseve" ne sirim od jednog cm...od svakog od tih "kaiseva" pravite kocke, naravno, od jednog cm i u te kocke cete ubacivati vec napravljenu smjesu od fasiranog mesa, u koju ste, prethodno, ubacili: bijeli, rendani luk (zavisi od ukusa, ja stavim da se dobro osjeti), glavicu crvenog luka, isto tako rendanog, bibera, crvene, mljevene paprike, soli (ne "vegete")..uglavnom, sve sto vam padne na um...u izrezane kocke stavite tek mrvicu smjese od mesa i zacina, sastavite krajeve kocke, uvrnete je tako da ispadne "trbuscic" od mesa..i..manta je gotova! onda idete dalje, koliko kocki ste vec napravili....kada uradite dovoljno, mante uvaljate u brasno (ne previse) da se ne lijepe jedna za drugu, stavite u zamrzivac...i..gotovo...kuha se ne duze od 5 minuta, jer, malo se, prilikom kuhanja "podignu", tako, ako prekuhate mante, mozete ih slobodno baciti..gube na ukusu....kao sos ja mijesam vrhnje ili jogurt sa mnogo bijelog luka (to i jeste fazon)....medjutim, neko moze koristiti i ajvar, mnogi samo preprze (poslije kuhanja) mante na tavi, uz odredjenu vrstu masnoce (ne preporucuje se svinjska mast) i vegeta...i bude odlicnog ukusa! Mante se, ovdje, obicno pripremaju za parti..izuzetno su skupe (ne proizvode se drugacije, osim u kucnoj radinosti)...paunda manti prelazi i $10,(kupljeno kod domacica koje se time bave) pa vi vidite [img:e1d86f423b]images/smiles/icon_smile.gif[/img:e1d86f423b] ....nije tako komplikovano napraviti ih, osim sto zahtijeva duze vremena..najbolje je kada je neko uz vas i pomaze vam da bude brze...zaista, ali, zaista...fantasticnog su ukusa i ja ih cesto (mada sam zakleti "kuhinjomrzac"), vrlo cesto, pripremam...

S.
Nr+for is offline   Reply With Quote
Old 13-07-2002, 15:08   #10
Sunce
Ters No. 2

Sunce's Avatar

Kuhanje

Mante AKA, medju nasim narodom, KLEPE. Mmmmmmmmmmmmm. To mi je jedno od omiljenih jela, poslije zeljanice, naravno. Al' dobro si ti rekla "ako imate vremena." Iz istog razloga, nisam ih pravila ima 5 godina najmanje. [img:24dac33f1d]images/smiles/icon_smile.gif[/img:24dac33f1d]
Dobar izbor!
Old 15-07-2002, 11:37   #11
Nagual
dinosaurus ovog *****a

Nagual's Avatar

Kuhanje

e tortelini na turski nacin ... hehe ... KLEPE kod nas.. to nisam znao... najbolje Mante sam jeo u Turskoj, kada sam bio sa jaranom kod njega na godisnjem, ima tome nazalost vec nekih 5 godina... u malom gradicu DIDIM, u kafani ono sto se kaze sama gazala, nemogu biti bolje svjeze, a jesam se nazdrokao... to necu zaboraviti ... a sto je najbolje sta smo platili, cjena sitnica...
Nagual is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2002, 17:14   #12
ludjak
Registered User

Kuhanje

ja prije tri hefte napravio sa mamom 9 tanjira klepa za sat vremena. a sad nek mi neko pocne o frki i folovima. (znate li da pravo dobar 'mantija', covjek koji mravi mant' u restoranu koji samo to prodaje, pravi tolicne da ih stane 52 komada na kasiku. ko ne vjeruje, nek provjeri. hajmo, prijatno.
ludjak is offline   Reply With Quote
Old 22-07-2002, 23:40   #13
L@dyBuG
Registered User

Kuhanje

Kako se prave Isleri? Vrsta Dezerta.
L@dyBuG is offline   Reply With Quote
Old 23-07-2002, 16:43   #14
Istaknuti_Clan
pedal power

Istaknuti_Clan's Avatar

Kuhanje

mislim da ste vi svi off topic.
Old 23-07-2002, 19:52   #15
naranca
polarni leptir

naranca's Avatar

Kuhanje

sto, zato sto jos nismo nista zakuhali??
ako hoces ti, onako pionirski, da nekome spomenes familiju i dzamiju ili Zelju [nedajboze] , da vidis kako ce se za cas zakuhati.

s druge strane, danas je veliki dan, dan kada se vratio who-is-online-zapisnicar, nema nista od zakuhavanja.
naranca is offline   Reply With Quote
Old 24-07-2002, 01:00   #16
naranca
polarni leptir

naranca's Avatar

Kuhanje

nista klepe.
vratimo se konkretnim temama-
- ZELJANICA!!!
naranca is offline   Reply With Quote
Reply

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules